Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pochod za život na život zabudol (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Vacsinou mam rad blogy tohto autora, ale dnes to bola (ako to napisat slusne) splet populistyckych vylevov, aj ked nehovorim, ze opisane skutocnosti neexistuju, ale absolutne nesuvisia s ochranou zivota uz pred narodenim a zaver je uplne od veci - nechajme zeny rozhodovat ...... Akoze muzi maju byt postaveni mimo tohto problemu?
 

v podstate ano

muzi by sa okolo toho mali motat co "najmenej", niektori z tych co niesli transparenty alebo biskupov su totiz velmi podobni napr islamistickym duchovnym ci inym moslimom, ktori zakazuju zenam skoro vsetko. Muzi by sa mali starat prrevazne o vytvorenie sveta bez nasilia a vojen, ci o to aby napr u nas uz konecne bola skutocna demokracia
 

 

Ja plne súhlasím s názorom autora , lepšie to ani vystihnúť nemohol , paradoxne , muži sa snažia mať pri týchto veciach až moc silné slovo , pritom také právo náleží len malému percentu ,,otcov,, , ktorí sa ocitnú v situácii keď sa žena rozhodne nemať a muž chce , myslím , že za to , že pár kresťanov organizuje pochod a vymýva ľuďom hlavy svojou ideológiou , sa predsa nebude zákonne ženám zakazovať interupcia , to ako zachvílu budú protesty proti nechránenému a predmanželskému sexu hej ? Nie , ďakujem ! čiže vaše názory , sú vždy len vaše a mňa ani moju ženu s tým nebudete ovplyvňovať
 

Súhlas?

S otrokárskym systémom-v tomto tisícročí? Keď si všetci namýšľame,že žijeme v civilizovanej a kultúrne vyspelej-dokonca vraj demokratickej spoločnosti?
Dieťa je "produktom" otca aj matky. Lebo matky-rodičky sa ešte stále samé osebe nedokážu obrodiť...Na tvorbe detského organizmu sa podieľajú obaja rodičia - právo otca a rovnako aj počatého dieťaťa na ľudské právo nemôže byť vylúčené. Právo dieťaťa mať vlastné telo a právo na ochranu tohto tela je základným ľudským právom - ako inak môže človek dokazovať svoju existenciu,ak ju nemôže dokázať životom svojho organizmu?
Kto kedy na svete nebol počatým? Kto ako mátoha dokáže existovať bez svojho tela, bez základných buniek,ktoré k nemu dostal od rodičov ? Kto je považovaný za človeka? Ten,čo dokazuje svoju ľudskosť skutočne ľudským posudzovaním a riešením ľudských problémov, alebo ten, čo neľudsky rieši ľudské problémy? Kto dokáže, že sa z ľudského zárodku nevyvinie človek ? Od ktorého veku a či dňa sa interrupčné matky rozhodli považovať za človeka? Od ktorého dňa existencie ľudského tela zárodku alebo ľudského plodu dokázateľne existuje jeho telo - najprv bude len ich nápad a o pár mesiacov vytvoria telo dieťaťa? Ktože si vymieňa každý deň telo za iné, kúpené a či ukradnuté,ako bielizeň? Čo budú len robiť naši seniori,keď im moderní doktori doporučia liečbu gilotínou? Alebo priamo objednajú masového vraha z firmy na prenájom doktorov? Ako bude asi tak vyzerať recept na eutanáziu - a koľko bude stáť peňazí ?Budú na to stačiť dôchodky?
Matka nikdy nie je vlastníčkou dieťaťa! Ani otec! Kde by sme len došli,keby nás vlastnili rodičia -nestačí nám,že sa už celý štát správa akoby sme boli jeho vlastníctvom? Ako by to vyzeralo,keby sa naši starí rodičia rozhodli uplatňovať rovnaké práva, aké dosiaľ rodičkám umožňuje potratový zákon- a domáhali sa potratu.Len preto,že kedysi požičali svoje 2 bunky na vznik jej tela..?
Telo dieťaťa ako jediné vlastníctvo,ktoré má a v ktorom môže existovať, sa stalo predmetom krádeže?
Len preto,že tým,čo sa narodili,je život iných ukradnutým? Dieťa má vždy iba jediné telo a jeho matka tiež svoje a iba s tým si môže robiť,čo chce - nikdy nie beztrestne s telom dieťaťa.Obe telá nikdy - počas gravidity logicky - nemôžu byť tvarom a ani rozmermi totožné a podobné. Nenarodené dieťa je so svojou matkou prepojené iba pupočnou šnúrou, cez ktorú od matky získava výživu. Ak matka odoprie poskytnúť dieťaťu nevyhnutnú výživu a aspoň na dočasnú minimálnu dobu 10.lunárnych mesiacov neposkytne ochranu vo vlastnom organizme -čo čaká za ľudskosť od iných ľudí,keď ju sama nevie prejaviť?!
Kto to kedy počul, že by bol ľudský plod nejakú rodičku znásilnil ?! Žeby inej dobrú povesť bol pokazil alebo šokoval i ohrozoval i dotieravo ju prenasledoval -dovtedy,pokým sa neubytoval... Skutočný násilník behá po slobode,život si "užíva", parlament si ruky umýva a anjeličkár zarába? A čožeby nezarábal, keď rodička ani nevie, prečo za ním prišla..Alebo presne vie ? Zodpovednosť plodu je vraj veľmi nízka,keď ide o zdravie rodičiek.Už aby sa ho celá spoločnosť začala obávať?
Veruže - ľudský zárodok a plod : mal by nám vyriešiť životné problémy, aby sám nemal väčšie .?
 

Neznama Fanaticka

Nechcel som reagovat v tejto diskusii, myslim ze nazor som napisal v clanku. Ale ak niekto pise o prave a slobode a stretne sa s dalsimi 70 tisic ludmi, aby pravo a slobodu niekomu vzal, tak ho nepovazujem za slobodomyselneho. Nebojovali ste za slobodu politickych vaznov ani vierovyznania, nebojovali ste za viac slobody vo svete, bojovali ste za zakaz, obmedzenie slobody inych ludi. Nikto predsa nikomu nebrani nejst na potrat, nenuti ho ist na potrat (preco ste nedemonstrovali pred ambasadou Ciny, nutene potraty su stale v Cine, tam ale mlcite a kupujete cinske vyrobky). Nikto dokonca veriacich inej cirkvi predsa nenuti ani prijat infuziu ci transplantovany organ a tym zvolit vlastnu smrt. Kedze sa asi vyhlasujes za veriacu, zacni verit v toho Boha a tomu Bohu aj doverovat, nie pochybovat o jeho diele. Boh ludom poslal "nezabijes" a aj slobodu odtrhnut zo stromu poznania, aby sme sa sami vedeli rozhodnut. Stvoril cloveka na obraz svoj, dal mu rozum aj vela zo svojej slobody tvorit aj nicit (aj starozakonne zoslat hnev na Sodomu a Gomoru). Ak tu niekto kradne vlastne telo zene pod hroznou sankcii, straty osobnej slobody, ak niekto berie pravo lekara konat pre pacienta to najlepsie podla jeho vedomia a svedomia a prisahy, ak pochybuje o schopnosti ineho cloveka - rovnako bozieho stvorenia rozhodovat sa v sulade so svojim svedomim, slape po Bohu v ktoreho sa teraz odvolava. Trochu sa nad tymi textami zamysli. Nemozem za neho hovorit, ale MYSLIM, ze to mal na mysli ked tvoril tento koncept sveta a zaradil don rozumneho cloveka. Trochu pokory.
 

 

"berie pravo lekara konat pre pacienta to najlepsie podla jeho vedomia a svedomia a prisahy" - takže neuvádza celú iba: Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu.
 

Igor K+++

natrel si to všetkým tmárom, farizejom, pilátom aj moralistom, tento článok vážne nemá chybu.
 

 

sfanatizovana konspiratorka ? Uprimne poviem , nechcel by som vaše myslenie ... asi by som sa do tyzdne zmagoril ... Pekný deň :)

P.S. nechceš rovno zakázať nechránený sex alebo predmanželský sex ? Vieš aby sme všetci nemrhali tými darmi života čo v sebe denno denne nosíme a poniektorí , čo majú aj normálny sex. život , aj uvolňujeme ? nechcete vy fanatici , alebo čo ste , aby sa chránila už aj pošva mladej ženy , lebo je to brána života ? trochu sa prebrať , otvoriť oči by neuškodilo , ako žiť v hentakých myšlienkach..
 

Tvoje ľudské právo končí tam,kde

kde začína rovnocenné ľudské právo iného človeka a iných ľudí. Taký je princíp skutočnej a vyspelej demokracie,o ktorej sa ešte len hovorí.
Ak základom k vzniku ľudského tela v zárodku sú bunky otca a matky ako nevyhnutné, vzniknuté telo patrí novej ľudskej bytosti a rovnako ako telo narodených ľudí by malo byť rovnocenne chránené pred poškodením a stratou funkčnosti jeho životne najdôležitejších orgánov.Za čo sú stíhaní a trestaní delikventi,čo iným vzali život ?Za to,že sa sudcom nepáčia?Alebo za to,že trvale poškodili organizmus obete svojich útokov?!
Gravidita nie je chorobou.Bez lekárov a medicíny sa zaobišli nielen ženy v praveku,ale aj mnohé súčasné ženy.Lekárov potrebujú nastávajúce rodičky len vtedy,keď sú choré alebo keď im chorý alebo odumretý ľudský plod spôsobuje vážne zdravotné problémy.
Pri interrupciách a používaní abortívnej antikoncepcie nejde o ochranu pred počatím,ale o konanie proti bezbrannému organizmu nového človeka,ktorého život bol už počatý,ktorému už v organizme vznikli životne najdôležitejšie a predovšetkým životaschopné vnútorné aj vonkajšie základné orgány.Pri abortívnej antikoncepcii a interrupcii ide o vedomé,zámerné a zákerné poškodzovanie životaschopného tela nových ľudských bytostí- o hrubé diskriminovanie z najhlúpejších dôvodov,aké odjakživa existovali a používali sa aj pri diskriminovaní narodených osôb.Lebo: rodička bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a tam ju "počatý " ľudský plod prepadol...Lebo jej partner nemá byt a málo zarába,lebo jej nedaroval nový zámoček,lebo je primladá a či priliš stará,lebo jej nikto nesplnil túžby...
Žena vraj nikdy nevie,čo vlastne chce, preto jej nikto nemôže vyhovieť...Aj iní ľudia,aj počaté deti majú svoje túžby a nik im nechce vyhovieť.
Ak z buniek rodičov vznikne telo dieťaťa,vznikne aj ľudské právo dieťaťa na ochranu života: matka nech si chráni svoje telo tak,aby v ňom vonkoncom nemohol vzniknúť neželaný ľudský zárodok a plod,ak si ho neželá...Ale vždy tak,aby sa následky tejto ochrany neprejavovali na deťoch,ktoré sa jej neskôr narodia ako želané! Viď. galimatiáš z užívania látok,čo majú vplyv na hladiny hormónov aj na pohlavie plodov.
Počaté dieťa vie ako sa má chrániť v tom prostredí -v tele matky,kde sa v štádiu vývoja svojho tela pred narodením akurát ocitlo ako zárodok či plod: o zámeroch matky sa ľahko dozvie podľa stavu jej psychiky.Lebo má veľmi silný vplyv na správny a zdravý vývoj dieťaťa.Preto sa odjakživa skutoční gentlemani a chlapi -a vôbec ľudia žičliví a slušní-správali k rodičkám ohľaduplne,preto im zabezpečovali čo najlepšie životné podmienky.Preto sa lekári majú usilovať vyliečiť ženy skôr,než sa stanú rodičkami,alebo liečiť počas gravidity tak,aby nešlo o jedy a prostriedky škodlivé pre telo plodu.Ak je chorá rodička a plod v nej zdravý,jeho zdravie iba dokazuje,že príčina stavu jej zdravia je kdesi inam-určite nie v dieťati. Ak je ľudský plod chorý a neschopný života,vtedy sám odumrie a v záujme zdravia rodičky môžu lekári len asistovať ako hrobári-čiže odstraňovať následky,ktoré nastali až po spontánnom odumretí ľudského plodu.Až po tom -nie vopred,nie vtedy,keď je plod životaschopný!
Bez ohľadu na zárobky a móresy v iných krajinách,ktoré ako luzy nemusíme kopírovať-zárobky väčšiny občanov určite nie sú také vysoké,aby sme si z nich mohli dovoliť financovať financovať celé tímy odborníkov na antikoncepčné nepodarky: na liečenie interrupčných matiek,zabezpečovanie výkonov trestov pre násilníkov,na invalidné dôchodky pre početné sterilizované rodičky a antikoncepčné užívateľky,na imigráciu potrebných prac.síl a rast štát.rozpočtu
 

Ekonomické hľadisko:

Pred niekoľkými rokmi sa vraj v americkej TV odohrala súťaž gynekológa a ekonóma o perspektívnom vývoji jednej z najchudobnejších afrických krajín.Gynekológ tvrdil,že treba znížiť africkú populáciu pomocou dostupných antikoncepčných prípravkov,aby bolo pre tých,čo prežijú viac potravín a blahobytu.Ekonóm tvrdil,že racionálne hospodárstvo a jeho rozmach pomôže zvýšiť rast populácie.Po 10.rokoch vraj opäť pred zrakmi divákov TV súťaž prehodnotili a vyhral ekonóm.Prečo? Lebo zvýšený počet detí povzbudil rast mnohých nebývalých priemyselných odvetví,rast potrieb -čiže rast ponuky a dopytu.Spotreba už bola zabezpečená-rovnako ako zamestnanosť.
Hospodárske krízy dokáže vyvolať každá nerovnováha v ponuke a dopyte.Nerovnováha na trhoch, v deľbe práce aj primeraných zárobkov za prácu spôsobuje to,čo spoločnosť opakovane počas celej histórie ľudstva prežíva.Zbytočný čas honby za vyvolaním trhovej nerovnováhy a obrazne povedané: presúvaním hmoty,ktorá sa na zemskom povrchu nachádza, z jedného miesta Zeme na druhé-nečudo,že dochádza k zemetraseniam,povodniam a katastrofám.Keby sa vidina nebývalých ziskov materialistov nepovažovala za najvyššiu métu,vďaka idealistom by sa všetkým určite ľahšie žilo.
Napríklad: Ak sa turistickým rajom stala ruina na rozbitom vŕšku,ktorú by každý triezvy človek zrejme považoval za nelegálnu skládku odpadov,tak určite nie pre svoj vzhľad a materiál,ale určite pre ideu-povesť,bájku,legendu,reklamu,ktorá turistom prináša pocit prežívania histórie a nevšedných zážitkov.
Ak sa nezamestnaní začnú domnievať,že jediným meradlom ich výkonov,ľudskej hodnoty a úspešnosti v živote je úroveň bankového konta,platu,ziskov,že šťastie spočíva vo výške štátnych i osobných dlhov v prospech pohodlnejšieho života obchodníkov s dažďom alebo pozemkami na Marse,nechávajú sa v skutočnosti vykoľajovať z osobnej životnej rovnováhy a klamať reklamou.Nejedna matka zo súčasnej početnej rodiny by prekonala nejedného financ-ministra v hospodárení: v deľbe práce primeranej každému členovi rodiny podľa veku,zdravia,jeho schopností a spôsobilosti,v proporcionálnom rozdelení prac.úloh aj odmien,v harmonickom a súbežnom vykonávaní viacerých činností,vo využití a spotrebe energií,dostupných a predovšetkým vlastných financií,vlastného dedičstva a majetku /!/, materiálov,zariadenia,pozemkov,príbytkov.Podľa vlastných možností,vedomostí a schopností,ktoré sa napr. počas doby starostlivosti o deti oveľa ľahšie nadobúdajú v domácnosti a rodinnom prostredí,než na firemnom pracovisku.Rozdiel medzi výškou príjmov zamestnanej matky s dieťaťom zvereným do opatery cudzím osobám je žalostne mínusový v porovnaní s výškou príjmov z podnikania na zveľaďovaní počtu pracovných síl.
O šetrení energie ani nehovoriac: pri lampe alebo peci je to úplne jedno,či osvetľuje alebo otepľuje bývanie pre 2.alebo 15.ľudí,efektívnosť využitia zariadení je oveľa vyššia.Spotreba potravín a vody je oveľa vyššia,avšak pre obmedzený objem žalúdkov každého človeka neporovnateľne nižšia v porovnaní s výnosmi z práce členov rodiny po deľbe úloh.
Vstup do každej výroby je zabezpečený predovšetkým existenciou cieľavedome usmerňovaných pracovných ľudských síl,bez vedomostí a zručností prac.síl je každé vlastníctvo pôdy,lesov,zlata,budov a iných dočasne prepychových hmôt zbytočné.Dokonca nebezpečné,lebo po zbojníkoch,čo ukradnú majetok,nasleduje vždy pokus o získanie vlastníctva otrokov práce.Práca môže byť verejnoprospešnou len vtedy,keď verejnosti verejnoprospešne poslúžia jej výsledky.Ak nejde len o mlátenie prázdnej slamy ,o zbytočné predstieranie zúfalej pracovitosti politikov aj ich detí.
 

 

Suhlasim s tym, ze potrat je asbolutne nehumanna, odporna vec pri ktorej sa zabije plod z ktoreho sa vyvija clovek. No je to moj nazor.

Ja si nemyslim, ze by som mal ja ako osoba pravo niekomu v tak extremne citlivej veci ako je integrita vlastneho tela pravo niekomu nieco nariadovat. A aj ked plod je vyvijajuci sa clovek, stale je bytostne zavisly na zivote matky, a preto iba ta by mala rozhodovat co s tym spravi - aj za cenu rizika, ze si zvoli potrat.

Pises, ze co budu robit seniori ak im lekari odporucia gilotinu. Lenze aj ta tvoja logika vedie k tomu istemu. Ty chces prikazat zenam, aby mali obmedzene moznosti manipulovat so svojim telom - pretoze nenarodene dieta ma vyssiu formu ochrany, ako jej nositel. Nositel sa nemoze rozhodnut slobodne co so svojim telom vykona - pretoze je tu plod a ten je treba chranit.

Ak teda pises, ze spolocnost ma pravo obmedzit matke disponovat so svojim telom, chranit ho napriklad pri rizikovom potrate, chranit ho pri vsetkych rizikovych faktoroch tehotenstva, ktore su (napriklad moja mama ma vdaka tomu priserne krcove zily) - potom sa nutne dostavame k zaveru, ze spolocnost moze obmedzit aj ine prava na disponovanie s vlastnym telom.

Takto sa spolocnost kludne moze rozhodnut zakazat napriklad plasticke operacie, rizikove sporty, fajcenie, alkohol vykonavanie prace v ktorych sa poskodzuje telo - pretoze nezabudajme, ze podla Pisma je ludske telo stvorene Bohom a teda ho clovek nema pravo poskodzovat - napriklad aj rizikovym spravanim.

Toto je naozaj velke riziko aj z opacnej strany. Ak totizto spolocnost zakazuje matke, ze nesmie - aj napriek riziku poskodenia vlastneho tela zabit nenarodene dieta - potom sa zajtra moze spolocnost rozhodut, ze nebudes moct tisic inych veci, ktore by mohli poskodit telo tvoje ci cudzie - pretoze tvoje telo nie je tvoje, ale vytvor Boha.Ja skor ako za zakaz - ktory aj tak je dnes vo Europe 21. storocia nezrealizovatelny som za maximalnu podporu zenam, aby nekonali tak ako konaju. Aby sme zeny presvedcili ci uz osvetov o tom co potrat je, alebo aj lepsim financnym zabezpecenim, aby na potraty nechodili.

Zacat by sme napriklad mohli tym, ze by detske pridavky boli vyssie, ze by spolocnost namiesto podporovania zlodejov stavala pre tieto pary najomne byty, ze by sme sa rozumnou prevenciou a v rozumnej miere aj sexualnou vychodou snazili vysvetlit ludom ako sa spravat.

Myslim, ze takyto pozitivisticky pristup by bol lepsi. Koniec koncov ani Jezis nechodil po svete a nevyuzil svoju moc, aby ludom zakazal hresit. Skor siel na to, cez pozitivny pristup.


Povedzme si otvorene, ze v dnes v dnesnej Europe zakaz nic nevyrisi. Krajiny ako Francuzsko ci Nemecko, UK ci dnes uz aj Spanielsko - nehovoriac o ultraateistickom Cesu su natolko liberalne, ze nikdy nezakazu potraty. A preto zeny stale budu mat moznost.


Ak plosne zakazeme u nas potraty - urcite tym zachranime nejake deti, ale vsetky nie. A ak teda nie sme schopni zachranit vsetky deti, preco ich neskusit zachranovat pozitivnym pristupom. Mozno tym napokon zachranime tych deti viac ako zakazom...
 

 

Este doplnim jednu vec.

Zakazat potrat je to NAJJEDNODUCHSIE. Mna ako bezdetneho muza, ktory deti nikdy mat nebude, by bolo najlahsie povedat - zakazte potraty. To je ta najlahsia cesta - pre mna I pre tych 70 000 co predvcerom bolo na tom mitingu - kedze sami deti maju a pre ich vieru asi nad potratom nidky ani neuvazovali.


Ale skusme ist tou tazsou cestou. Povedzme, potraty nechceme, a preto podme pomahat zenam a mladym ludom, aby ich nerobili. Nie zakazom, ale pomocou. To je ta tazsia cesta, ktora bude od kazdeho vyzadovat nieco. Spolocnost bude musiet dat peniaze na podporu tychto mladych a tych nikdy nie je nazvys.

No podla mna tato cesta je uprimnejsia ako spravit zakaz. Zakaz je alibizmus. Zakazeme potraty a nasledne ked uz to matka porodis - staraj sa. Spolocnost ti mozno da 200-300 eur a tym je pre nu vec vybavena. Ty maj okrem zdravotnych rizik tehotenstva, mensi dochodok, menej moznosti rozvijat si karieru v praci, mensie moznosti uplatnenia.


Ako hovorim, pre mna ako bezdetneho muza, by zakaz bolo to najlahsie. Ale z moralneho hladiska vidim ako spravnu cestu to druhe, ktore by odobna vyzadovalo aj nieco viac ako iba povedat raz - NIE - a viac sa nestarat.
 

Tu ide o zákaz financovania

všetkých úkonov proti životu počatého dieťaťa a tých abortívnych antikoncepčných opatrení, na ktoré plynú financie zo štátneho rozpočtu a poisťovní a ktoré sú dokázateľne pre celú verejnosť neprospešné.
Je jasné,že zákaz vrážd nikdy nebude dodržaný,lebo vždy sa nájdu delikventi a nikto ich presný počet nemôže predpokladať.Ale pre tento predpoklad,čo odjakživa vyplýva zo skúseností ľudstva,určite nebude zrušený trestný zákon -a ten trestá každého,kto vedome a úmyselne poškodí životaschopné ľudské telo tak,že spôsobí zlyhanie jeho životne najdôležitejších orgánov.Ak sa zákaz trestu smrti prijal v priamej súvislosti s vrahom a vzťahuje sa na život jeho tela ako ľudského tela, prečo by malo byť telo nenarodeného počatého dieťaťa považované za neľudské?! Kto je tu pokrytecký,ak nie justícia?
Je jasné,že rodičky a rodičia,čo sa detí boja a ešte viac o pohodlie vlastného života,si vždy nájdu nejakého anjeličkara,mäsiara alebo nájomného hrobára,ktorému dobre zaplatia za to,že život plodu ukončia. Bez ohľadu na to-a či práve preto,že je životaschopné!
Ale prečo by mali na kadejaké želania nezodpovedných alebo nesvojprávnych,bezcitných a rozmarných rodičiek doplácať rodiny,kde je každé dieťa vítané ?Nestačí to štátu,že tieto rodiny vychovávajú dostatok živiteľov národného dôchodku? To sa majú podieľať ešte aj na financovaní všetkého,čo zjavne smeruje k vyšším bremenám,odvodom a daniam? Tí neskôr narodení,vďaka ktorým ešte zarábajú tisíce občanov,čo sa o ich existenciu,život a výchovu zaslúžili len mizernými a po r.1989 skrátenými rodinnými prídavkami a náhodnými bonusmi?Takže narodené deti z početnejších rodín majú byť zo zákona zodpovedné nielen za životné podmienky svojich rodičov a súrodencov a vlastných rodín s vlastnými deťmi, ale ešte aj za životnú úroveň tých,čo svojim vlastným deťom neumožnili ani len narodenie?! Propagátori, používatelia a ziskuchtiví ochrancovia abortívnych antikoncepčných metód rovnako ako ženy byť zodpovednými nemusia?!
Smrť pred narodením volili?
Ak si niekto namiesto detí želá len abortívnu antikoncepciu,tak nech žne aj jej dôsledky!
 
Hodnoť

 

normalne ako nebola diskusia pod reportazou z pochodu mali by na isty cas odstavit aj blogy s touto tematikou. Vasne vyhecovane, rozum nikde na OBOCH stranach. Pokusat sa na par riadkoch riesit temu, na ktoru by bolo malo niekolko knih, a najlepsie bez akejkolvek znalosti o etike, prave, zdravotnickej problematiky... Zbytocne citanie, zbytocne pisanie, aj tak su to na 99,99% hluposti z oboch stran. ako aj tento tvoj blog.
 

 

Mozno pochod za cenzuru by pomohol...
 

 

Treba zakázať akúkoľvek diskusiu a každého, kto by chcel diskutovať treba umiestniť di nternačných táborov na opačných póloch planety a jediný skutočný a správny názor bude ten, ktorý napíše nedotknuteľný mjo.
.
Ono celá táto hnusná a pre alibistov nepríjemná debata debata sa deje v medziach medzi:
slobodnými, ktorí bojujú za svoju slobodu a svoje práva
a hnusnými katolibancami, ktorí obhajujú slobodu druhých.
 

 

vobec nejde o diskusiu, ale jej uroven. slobodny, ako sa sam nazyvas, dopraje slobodu nazoru aj okoliu, aj ked mu vobec nevyhovuje. ale o tom to prave je, stretli sa tu dve rovnako nenavistne skupiny. niet medzi nimi rozdiel, dokonca prolife aktivisti sa zdaju byt umiernenejsi v osobnych iracionalnych podpasovych utokoch. Precitaj si svoj prispevok este raz -hnusni, ktori obhajuju slobodu druhych - mozno caro nechceneho, ale riadne si sa zho va dil :)
 
Hodnoť

"Zaujíma nás, čo dieťa cíti?"

"Prečo necháme narodiť sa deti, ktoré nebudú v živote poznať nič len inkubátor a skalpel chirurga?"

Ak vasa otazka nie je len recnicka, ale naozaj vas zaujima, co dieta citi, mozem vam umoznit stretnutie s jednym takymto dietatom a mozete si to sam zistit. Mame ho totiz v rodine. Dieta, ktore lekari radili potratit a po narodeni nechat bez operacie - cize urobit pasivnu eutanaziu - ano to sa u nas robi.
 

asi len toto

"I've noticed that everybody that is for abortion has already been born" Ronald Reagan
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 826
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 514
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 456
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 384
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 060
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 360
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 600
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 368
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 275
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 880

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?