Žiadny kleptokrat v base = Kotleba v parlamente

Autor: Igor Hornak | 9.3.2016 o 9:57 | (upravené 9.3.2016 o 13:51) Karma článku: 8,20 | Prečítané:  794x

Chcete jednoduché heslo na prekvapujúcu účasť Kotlebu a Kollára v parlamente? Jedno ponúkam v nadpise tohto článku. 

Že jednoduché heslá veci zjednodušujú a zakrývajú zložitú realitu? Nezakrývajú rozhodovanie ľudí, myslenie más je pri rozhodnutiach v zásade jednoduché.   

Kde sa kradnutie a podvod za bieleho dňa a dokonca v svetle reflektorov stane beztrestné, štát nefunkčný v oblasti ochrany základnej slušnosti, právo ohnuté všetkými smermi len nie smerom k bazálnej spravodlivosti aj v triviálnych prípadoch, rastie nedôvera v štát u väčšiny ľudí, ktorí štát za autoritu považujú. A ľudia, ktorí v autority veria, začnú hľadať iné autority. Až skončia u autoritárskeho vodcu. Okradnutí živnostníci Váhostavu +0,5%, tunelovanie v zdravotnítve +1%. Tetka Anka, predražený PPP projekt, predražený daňový systém, karuselovaná DPH, nevyšetrená gorila, rozpadajúce sa mosty, cestu s výtlkmi, výber mýta… a na záver konštatovanie „skutok sa nestal“, len zopár stovák miliónov ukradnutých občanom v daniach, zdravotných odvodoch skončili na súkromnom účte.

Nechcete Kotlebov? Pochody rôznych smerov neomarxizmu nepomôžu a je aj úplne jedno, či Kotlebu príjme Kiska. Ani urazenosť politickej triedy politikov, ktorí sami seba označujú štandardnými. Nastoľte základnú spravodlivosť: ak zločin, tak aj trest. Ak flagrantný zločin každého bude znamenať aj trest, nebude rásť túžba po Kotleboch. Nebudú mať šancu ani Kollárovia a biznis sa stratí aj pre Oľanov. Ľudia budú voliť štandardné strany podľa svojej viac či menej etatistickej orientácie a je vymaľované. Mali by ste sa triasť najmä vy, čo tú spravodlivosť máte v rukách. Fašisti vždy povešali najskôr politických oponentov a príslušníkov štátnej infraštruktúry. A ľud im vo fakľových pochodoch prevoláva na slávu.

Že vás, etatistov má libertarián učiť, čo má robiť štát? Medzi nami, ak zlyhá autorita štátu so všetkým mocenským aparátom už dosť potláčajúce slobody jednotlivca, naozaj je riešenie utiekať sa k ešte väčšej neslobode potenciálnej diktatúry, kde kradnutie, korupcia sú základnou esenciou?  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Britský variant už u nás zrejme dominuje. Nemusí to byť nevyhnutne zlá správa

Britskú mutáciu odhalili vo väčšine vzoriek Trenčanov z decembra.


Už ste čítali?