Prezident má zasahovať do verejnej diskusie. Bodka!

Autor: Igor Hornak | 5.2.2016 o 19:50 | (upravené 6.2.2016 o 7:24) Karma článku: 10,18 | Prečítané:  271x

Ak prezident moderuje celospoločenskú predvolebnú diskusiu, je to v najlepšom poriadku. Ak by povedal koho mám voliť, tak by ma naštval.

„Clear and present danger“ invázie migrantov síce patrí medzi európske témy, nie je to ale téma jediná pre bežného Paľka na Slovensku. Na Slovensku sa rodíme, vyrastáme, študujeme, rodíme, vychovávame deti, chorieme aj starneme. Súdime sa a cestujeme. Pracujeme, platíme dane, odvody, pokuty. Tešíme sa aj nadávame. Podnikáme aj vybavujeme, berieme si hypotéky aj utekáme pred exekútormi, alebo na iných exekútorov posielame. Jednoducho žijeme naše životy, raz veselšie, inokedy ťažšie, ale vždy so snahou tak dobre, ako sa len dá.

Pri závislosti každého Paľka od štátu, zasahuje nám do životov denne a stále viac, je prirodzene, že o štáte diskutujeme. Vyjadrujeme svoje názory, ten štát sme totiž my, aj keď sa tento pocit pomaly vytráca, ako sa vytráca aj naše uvedomenie, že sme vôbec občania. Diskutovať aj hádať sa, presvedčovať je právo a dokonca povinnosť občana. Starí Gréci označovali idiotom nie mentálne poškodeného, ale toho kto sa o veci verejné neinteresoval.

Od prezidenta ako prvého občana očakávam takéto zapojenie. Prezident nie je osoba, ktorá kryje poklesky svojho syna (a pritom možno urobí niečo dobré). Ani insitný záhradník s fotoaparátom a kováčskym kladivom. Alebo nezávislý prezident, čo sa cíti byť členom jednej politickej strany a jeho jediný občiansky postoj je povedať premiérke uhni? Platíme brebendy prezidentovi aby prdel do stoličky a vyhýbame sa prezidentskej kolóne, len aby stihol poľovačku?

Andrej Kiska sa do diskusie zapojil vymenovaním tém, ktoré považuje za dôležité. Ako občan, len s hlasom o niečo silnejším, lebo je to prvý občan. Zdravotníctvo – neustále rastúce náklady a neustály pokles kvality, školstvo – hlúpneme, spravodlivosť – stabilita a spoľahlivosť právneho systému je mizerná. Vyzýva politikov a strany, nech sa vyjadria. Niektorí sa k témam vyjadrujú, spisujú programy a vízie, niektorí sa tvária urazene, alebo nemajú k témam čo povedať. Mali sa viac snažiť, aby teraz nestáli so stiahnutými nohavicami ako malí chlapci, keď ich vyrušia na nočníku.

 

Prezident diskutovať má. Koho mám voliť si ale od neho nedám hovoriť.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?