Stovky radarov a tisícky policajtov

Autor: Igor Hornak | 27.1.2016 o 12:37 | (upravené 27.1.2016 o 16:02) Karma článku: 12,23 | Prečítané:  1439x

Prebudili sme sa do krásneho rána. Milovaná vláda myslí na našu bezpečnosť dňom aj nocou. Budeme žiť bezpečne, nezabíjať sa na našich úžasných diaľniciach, priateľ policajt nám bude ešte viac pomáhať a chráni nás.  

Kedysi robotníci rozbíjali stroje, lebo ich oberali o prácu. Dnes pribúdajú stroje aj robotníci, žijeme v novej post kapitalistickej aj post socialistickej realite. Radary a kamery strážiace pohyby našich áut na cestách našich každodenných a z daní našich postavených neznížia stavy policajtov. Informačný systém za 140 000 000 EUR, čo je (pre Vás dôchodcov, čo to stále ešte prepočítate 4 217 640 000 Sk) neprinesie úspory živej sily. Naopak, vyžiada ďalších 2 500 policajtov aj s ich sociálnym zabezpečením, zbraňou, autom a výsluhovým dôchodkom. Viete načo? Aby ubránili tých, čo tu takýto zvrhlý systém na šikanu svojich občanov zaviedli.

Elektronický systém je vraj spravodlivý, funguje nezávisle na vôle policajta, vyberá pokuty padni komu padni. V ideálnom svete. V reálnom svete elektronický systém umožňuje evidovať EČ vozidiel, ktoré sa kontrolovať nebudú, politická trieda predsa pokuty neplatí, nemá adresy doručovania, aj keď nie právne, fakticky ale stojí nad zákonom. Naopak,takýto systém môže sledovať vozidlá, ktorých pohyb sa monitorovať bude,napr.vozidlá tzv. neprispôsobivých tiež občanov, ktorých treba zvýšeným záujmom štátu prevychovať.Asi jediná výhoda je pre firmy, ktorým knihu jázd povedú policajti.

Milí spoluobčania:

Geoge Orwell písal svoj román "1984" ako varovanie pred totalitnou, kontrolujúcou a šikanujúcou vládou, nie ako návod na jej zavedenie. Zdá sa ale, že významná časť mojich spoluobčanov takýto štát chce. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kedy sa dostanete na rad? Zverejnili podrobnosti očkovacej stratégie

Mladší ako 45 rokov sa dostanú na rad ako poslední.

Komentár Petra Schutza

Na vaše prianie, madam

Opäť sa bude aj Kremeľ otriasať. Nie obavami, ale rehotom Putina.


Už ste čítali?