Na Brusel!

Autor: Igor Hornak | 23.9.2015 o 17:46 | (upravené 24.9.2015 o 19:02) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  745x

- Tak tu máme kvóty, pani Nováková. - A ako ste to ustrojený, pán sused. - No idem na Brusel, na frontu. - Ale prosím Vás, veď už ani pušku neudržíte…

Ale im to naložíme, zažalujeme ich až zčernajú. Zrazu sme si všimli, že tu máme nejaké EÚ a že Slovenská republika síce má vlastný štátny znak, fangľu, ba aj prezidenta, ale suverenitu asi ako Malacky.

Slovenský štátnik a politik poznal voči EÚ len hlboký predklon. Z EU tiekli eurofondy, ktorými si zakladatelia jednotnej Európy kupovali svedomie politikov aby sa vzdávali suverenity svojich štátov. Poslušné hlasovanie o eurovale, bezhlavé prijímanie všetkých bruselských nariadení nech to stojí čo to stojí, lajdácke hlasovanie o Lisabonskej zmluve popri inej - "dôležitejšej" agende. Tak prečo nie kvóty na nových susedov?

Ale dobre nám tak, aj vlastenecké „na Belehrad“ čoskoro zaniklo v kuca – pace, tá ale znamenala zánik Rakúska – Uhorska – žalára národov. Aj kvóty môžu byť na niečo dobré a aj konzekventný odpor voči nim môže byť na niečo dobrý. Môžme sa zamyslieť, kam s týmto štátom chceme smerovať, či ho vôbec chceme a potrebujeme. Myslím, že o kuca pacu si koleduje samotná Európa svojou nehybnosťou a stádovitosťou.

Vstupovali sme do inej EÚ, do oázy platných zákonov, férovosti, vzájomnej spolupráce a výhodnosti, racionálneho uvažovania a rozhodovania. Precitli sme v EÚ, ktorá je na kvótach založená, rozhodovanie je poväčšine hlúpe, hasia sa len následky, lídri aj ich myšlienky sú príťažlivé ako týždeň nevypraté ponožky. Heslá nahradili ideje a rácio sa stratilo v kampaniach. Vládne „démon súhlasu“ a iné myslenie je nálepkované hanlivo.

Myslím, že na front ísť musíme. Počet imigrantov nie je rozhodujúci 802 či 8020. Nie je to o kvótach, ale o podobe EU, násilnej jednote, vnucovaní vôle silnejších slabším, pestrosti a rôznosti názorov a nakoniec aj o holé prežitie samotného Európanstva, ktoré za svoju bývalú silu rozhodne nevďačí uniformite.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?