V štáte ako v hokeji

Autor: Igor Hornak | 30.6.2015 o 8:12 | (upravené 30.6.2015 o 11:29) Karma článku: 14,48 | Prečítané:  818x

Sme hokejová krajina. Nečudo, že voľby prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja majú veľa spoločného s tým, ako volíme vo veľkých voľbách aj my, občania.  

Tak nám znova zvolili Nemečka. Úradníka prepojeného na záujmy hokejových prospechárov, pod ktorými výstavná skriňa Slovenska – náš hokej stagnuje a trpí. V zmanipulovaných voľbách, v ktorých má úradník, priamo závislý na zvolenom kandidátovi hlas na rozdiel od ľudí aktívne v hokeji pôsobiacich.

Prečítali sme si, ako zamestnanci rôznych narýchlo zriadených komisií mohli hlasovať, ako hlasovali zástupci zvolenského hokeja, aby sa vzápätí objavili vo funkciách. Jednoducho obyčajná korupcia. A budú si vládnuť, prerozdeľovať prostriedky pridelené štátom, zarobené sponzorskými príspevkami od štátom dotovaných a politikmi ovládaných podnikov. Sveta žiť. Čoraz viac reprezentantov ale na majstrovstvá nebude môcť, potreba relaxovať po ťažkej sezóne, doliečenie zranení a rôzne iné pravdivé ale aj vymyslené dôvody, ktoré by sa dali pri troche chuti a hrdosti reprezentovať ľahko prekonať. Aj rodič, čo by videl hokejovú budúcnosť u svojho dieťaťa si to možno rozmyslí.

Hokej je len Slovensko v malom. Hlasy ľudí priamo profitujúcich z vlády samozrejme poputujú pre túto vládu. Hlasy stále sa rozmáhajúceho štátneho aparátu, zamestnancov podnikov, ktorým vláda priklepla peniaze z Eurofondov alebo zo štátneho rozpočtu vo forme štátnych kšeftov, daňových odpustkov. Stále sa rozširujúce štátne služby zvyšujú počty závislých. Ako budú voliť dôchodci alebo študenti cestujúci zadarmo a hrdiaci sa bakalárskym titulom “zadarmo” - teda bez potreby vynaloženia akéhokoľvek úsilia. Ako hlasy Nemečka, aj to sú kúpené hlasy politikov vlády. Čo na tom, že služby štátu sú stále nekvalitnejšie, čo na tom, že daňové zaťaženie tých, čo hodnoty tvoria je stále vyššie a stále nové povinnosti sa na nich valia. Že bez dotácie sa na zahraničnom trhu už pomaly nepresadí žiadny doma produkt a nevypestuje sa ani metrák obilia. Všetci sú klienti a závislí na vláde, všetci sú závislí na “Nemečkoch”. Že na to, aby mali prostriedky na uplácanie rozkradli dôchodkové úspory, že zadĺženie krajiny aj počas hospodárskeho oživenia narastá im samozrejme nevadí. Čo na tom, že "hokej" bude stále slabší? Teplá stolička z ktorej si vieme nahrať malú domov je nadovšetko.

Tak ako Lintner a tím, ktorý predstavil, nie sú závislí na zväze ľadového hokeja, ani ľudia, čo celý ten korupčný mechanizmus vlády platia zo svojich odvodov, nižšej životnej úrovne, nízkou kvalitou zdravotníctva a školstva na štáte nezávisia. Túto krajinu ale ani nereprezentujú. Mnohí podnikajú v zahraničí, alebo v zahraničí pracujú aj výsledky svojej práce užívajú. Deti posielajú do škôl, v ktorých nie sú bakalárske tituly zadarmo a tieto sa na Slovensko z veľkej časti ani nevrátia. Prečo by aj mali, na hlasovanie nedostanú ani pozvánky (pri hlasovaní v zahraničí sa im robia rôzne prekážky) podobne, ako ich nedostali ani mnohí platiaci členovia hokejového zväzu...

Ten “hokej”, čo tu hráme nestojí už ani za pozretie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?