Technológia

Autor: Igor Hornak | 17.11.2014 o 21:20 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  260x

Je to technológia, čo rozhoduje o úspechu. Koľko ľudí a ako rýchlo vydlabe z kmeňa kanoe, koľko metrákov obilia vyrveme z hektára poľa aj koľko terabajtov natlačíme do jedného čipu. Dnes ale o inej technológii, technológii demonštrácií, ktorá bola dnes 17.11. na námestí SNP zvládnutá fantasticky.  

Nie je jednoduché zvládnuť demonštráciu. Dav je ľahko ovplyvniteľný (chovanie a psychológiu davu popisuje kopec literatúry), napriek tomu, že dav bratislavský, čo príde oslavovať 17. november patrí medzi tie kultivovanejšie.

Demonštrácia musí mať dramaturgiu, nesmie trvať pridlho aby nenudila, musí gradovať, obsahovať to, čo moderátor v televízii musí stále živiť floskulou “zostaňte s nami!”

A nesmie urážať. Žiadne urážlivé slovo na oponenta, (diskreditujúci citát, alebo opísaný čin je naopak prípustný). Ako má jasný začiatok, musí mať aj presný koniec, to čo sa udeje po ňom, už organizátorov k ničomu nezaväzuje.

Parlamentní poloblázni tých anarchistov zvládli – to sú označenia organizátorov aj nás v dave z opačnej strany. Hmmm, tiež technológia, trochu zastaralá (možno na ich mítingoch funguje): urážať a znevažovať. Technológia z čias VUML a straníckych školení použitá už proti Charte 77. Nové vetry zo starých rití nezavejú. Ich svet je zastaralý. 

Idey sa niekedypresadzujú ťažko, technológia ale spravidla víťazí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?