Podpora Andrejovi Kiskovi je veľká šanca pre Rada Procházku

Autor: Igor Hornak | 16.3.2014 o 11:12 | (upravené 16.3.2014 o 11:26) Karma článku: 13,96 | Prečítané:  420x

Priznávam. Ani Andrej Kiska, ani Rado Procházka neboli mojimi kandidátmi v 1. kole. Podporoval som Milana Kňažka, najmä pre jeho silný príbeh aj reminiscenciu na november 1989, ktorý som si ja všimol. Postup Kisku ma ale neprekvapil a Rada Procházku som považoval za vysoko kvalifikovaného kandidáta.

Radoslavovi Procházkovi gratulujem. Vyrastá v ňom politik s jasne identifikovateľným posolstvom. Predpokladám, že pretaví súčasnú popularitu do formovania politickej strany ako jasnej altrenatívy strán zameraných na obsluhu oligarchie – SMER, strany Ľudovej platformy... a rozdá si to v budúcich parlamentných voľbách so SMERom.

Kráľ je ale mŕtvy, nech žije kráľ by si ale mal povedať Rado Procházka a poskytnúť všetku podporu Andrejovi Kiskovi. A to nie len vo voľbách, ale aj po nich. A mal by to povedať nahlas napr. vetou: "Poskytneme Andrejovi Kiskovi všetku podporu v jeho kampani aj počas výkonu prezidentskej funkcie." Budem totiž voliť Kisku, ktorého v porovnaní s jeho protikandidátom jednoznačne podporujem a chcem za prezidenta. Ľudsky nemám s Kiskom na rozdiel od Fica žiadny problém. Odborný deficit Kisku môže prekryť práve podpora Procházku. Procházka môže pomôcť Kiskovi kvalifikovane uplatňovať prezidentské kompetencie. Preda nechceme opusteného Kisku v zákope proti vláde aj SMERom dominovanému parlamentu, a Procházka and His Melody Boys n' Girls môže byť jeho parlamentným spojencom. Môže to byť win – win pozícia. Kiska sa voči SMERu jednoznačne vymedzí, či chceme alebo nechceme. Procházka sa voči SMERu bude musieť vymedziť rovnako.

Andrej Kiska za prezidenta, s podporou Rada Procházku je to reálne, aj s podporou Procházku je úplne reálne mať v Andrejovi Kiskovi výborného prezidenta, doteraz určite najlepšieho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?