Pán Bielik, a Vy ste kto?

Autor: Igor Hornak | 2.3.2014 o 9:00 | (upravené 2.3.2014 o 10:39) Karma článku: 11,91 | Prečítané:  2485x

Zo záznamu som si pozrel grilovanie Heleny Mezenskej a Andreja Kisku moderátorom Bielikom a nejakou jeho sekundantkou v televízii TA3. Uznávam, že novinár má kandidáta na verejnú funkcie povyzliekať, môže byť tvrdý a nekompromisný, musí ale dodržiavať princíp rovného zaobchádzania so všetkými politikmi, lebo inak sa mení z novinára na manipulátora. A toto presne ukázal moderátor Bielik.

Myslím, že je oddôvodnené predpokladať, že Peter Bielik nie je duševne narušený. Predsa len, je v pozícii frontmana televízie, často na obrazovke v prime time. Po zhliadnutí Vlka z Wall Street síce vieme, že ľudia v honbe za úspechom pojedia, pofajčia a pošňupú všeličo. My ale patríme do inej kultúry a nepredpokladám, že dotyčný moderátor bol takto „modifikovaný“. Čiže jeho chovanie bolo autentické a vedomé.

Moderátor Kiskovi opakovane podsúval úžeru a neustále profitovanie na splátkových schémach napríklad účasťou v dozornej rade, či prenájmom nehnuteľnosti, ktorú ovláda s bratom finančnej inštitúcii. Mezenskú obviňoval zo šírenia násilia neustálymi pokusmi spájať ju s neznámou ženou, ktorá sa vraj pokúšala hodiť po poslancovi stoličku a podsúval jej, že nebodaj chce eskalovať napätie až k Majdanu. A nielen, že položil otázku, ale odpoveď respondenta komentoval a relativizoval. Pozrite si koniec koncov sami, mnou zreprodukovaný dojem nemusí byť aj Váš. Zatiaľ je to v archíve TA3

Rozhovor s pani Mezenskou

Rozhovor s kandidátom Andrejom Kiskom

 

 

Pozreli ste? OK, tak poďme ďalej. Ako som už uviedol, dotyčný moderátor bol pri zmysloch, preto jeho konanie bolo vedomé. Vedome sa teda snažil vytvoriť obraz o ľuďoch, ktorých jediným hriechom je to, že majú iný pohľad na krajinu, morálku, slušnosť a zákonnosť ako je to, v čom žijeme. A našli v sebe tú občiansku statočnosť, že svoj názor povedali nahlas, zverejnili svoje tváre, detaily zo svojho súkromia, obetovali čas a peniaze aby veci zmenili tak, ako veria, že by mali fungovať. Ľudia, ktorí neboli vo verejnej funkcii, v ktorej by mohli akokoľvek využívať verejné prostriedky vo svoj prospech.

Rovné zaobchádzanie. Aké sú otázky tohto Bielika Robertovi Ficovi? Cena jeho bytu, vinárskej parcely, pôvod jeho hodiniek, neplatenie školného za jeho syna v škole, kde ho platia všetci ostatní? A čo hlas podobný Ficovi a milióny z vlastnej hlavy, pitie koly. Čo rozvrátenie 2. piliera, až 60% zvýšenie daňovo odvodového zaťaženia živnostníkov, čo sľuby o istotách pretavené do rastu nezamestnaností? A čo spôsobenie závislosti krajiny na eurofondoch? A čo majetky pani Ficovej? A večera v stane diktátora Kaddáfiho, ktorá znamená praktický dištanc pre slovenský export do tejto krajny Arabskej jari? A čo rodina – katolícke prostredie s radovými sestričkami, kňazmi, ako sa tento hlboko veriaci človek v prihláške do strany vysporiadal s náboženskou otázkou? Neviem, či na to moderátorovi Bielikovi vystačí jedna relácia.

Pán Bielik, aká je Vaša legitimita? Že si nejaký zbohatlík založil televíziu a Vás zamestnal? Že ten zbohatlík musí mať dobré vzťahy s vládou, lebo inak by nedostal reklamu od firiem ovládaných štátom?

Alebo sa máme pohrabať vo Vás? Vari Vám len nezvyšuje legitimitu, že ste nosili traky počas návštevy Larryho Kinga? Dokonca, že Vám Larry odovzdal nejakú cenu, o ktorej nikdy nikto nepočul? Koľko stála cesta Larryho Kinga na oslavy TA3, nech to zaradíme do správneho kontextu. Koniec koncov, Larry by prišiel na oslavu aj mne, stačí zaplatiť. Máme sa pohrabať vo vašej rodine? Do strany za socializmu vstupovali ľudia často z nutnosti a strachu, ale do HZDS?

Vážení kandidáti, opýtajte sa na majetkové pomery pána Bielika, na jeho rodinu, rodičov. Je to verejná osoba, ovplyvňuje verejnú mienku, robí politiku a berie za to peniaze. Tak nech to robí transparentne. Napríklad, na začiatku debaty sa ho opýtajte, koľko na reklame zo štátu zarobila TA3. Myslím, že je to dokonca Vaša povinnosť politikov. My, verejnosť to máme právo vedieť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?