Stimuly pre IBM a T-Systems

Autor: Igor Hornak | 2.10.2013 o 20:00 | (upravené 3.10.2013 o 6:34) Karma článku: 16,63 | Prečítané:  1740x

Zase raz jedno plodné výjazdové zasadnutie vlády. Prišla do Košíc a rozdávala. Ako kráľ na koni s truhlicou, z ktorej štedrou rukou rozhadzuje plaziacim sa poddaným.

Priemerný plat v IT sektore je 1745 EUR (Zdroj: Štatistický úrad SR). Viete prečo majú tí ľudia také platy? Lebo ich je nedostatok, vedia si prácu nájsť bez väčších problémov. Dlhodobo nezamestnaných medzi nimi nenájdete.

IBM dosiahla za rok konsolidovaný zisk 16, 6 miliárd USD pri tržbách 104,5 miliardy (Zdroj: Market Watch). Hrubý domáci produkt Slovenska je 91,6 miliárd USD. Naša krajina za dobu vytvorila stratu – ako inak sa dá nazvať fiškálny deficit vo výške 4,3% čo zodpovedá 3,94 miliardy USD. Stratová „firma“ Slovenská republika financuje ziskovú firmu IBM. Nielen, že jej dáva štátne zákazky (napr. na dodávky Finančnej správe), ešte jej aj priamo pchá peniaze do vreciek.

Viete, čo ste urobili, súdruhovia sociálni demokrati? Napchali ste sádlo do brucha už aj tak tučnému kapitalistovi. Nevytvorili ste ani žiadnych 500 pracovných miest. Zavreli ste 500 pracovných miest v IT sektore. Tie zatvoria firmy, ktoré si mzde, ktorú bude môcť ponúknuť IBM vďaka štátnej dotácii nebudú môcť dovoliť konkurovať.

Kto je ešte v slovenskom IT považuje platenie daní za svoju čestnú povinnosť, nemôže byť pri zmysloch. Pri zmysloch totiž nemôže byť ani vláda, ktorá takto s daňami nakladá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?