Pochod za život na život zabudol

Autor: Igor Hornak | 23.9.2013 o 11:15 | Karma článku: 18,56 | Prečítané:  12475x

Až 70 tisíc sa ich zišlo, pozvážaných mimoriadnymi vlakmi z celého Slovenska, aby demonštrovali za práva počatých ale ešte nenarodených. Veľa hlasov, veľa hláv, veľa aj citu, srdca a rozumu?

Väčšinu podstatných práv získa človek svojím narodením. Má sa táto hranica posunúť už na počatie? Prečo sa tak masívne zaujímame o plod ale už zvysoka kašleme na dieťa? Lebo to už tie zákonné práva má? Zaujíma nás, čo dieťa cíti? Prečo necháme narodiť sa deti, ktoré nebudú v živote poznať nič len inkubátor a skalpel chirurga? Aby mohli prijať svoj kríž? Veselo si kupujeme výrobky z juhovýchodnej Ázie vyrobené deťmi v otrockých podmienkach. A ako len kašleme na dospelého človeka – len u nás je vyše 14% ľudí v spoločnosti nezamestnaných – to znamená, že ich spoločnosť vlastne nepotrebuje? Číslo je ešte horšie medzi mládežou, to nikto nepotrebuje mládež našu, držiteľku rána? V potratenom plode môžeme zabiť Einsteina, koľko Einsteinov vyháňame z tejto krajiny? – každoročne túto krajinu opúšťa veľa tisíc tých najtalentovanejších študentov. A čo takí 50 - tnici? Zrazu ich je priveľa bez práce a spoločnosť im odkazuje, viete, kto vás už chce?

A ako len kašleme na starých, necháme ich umierať nevládnych s dekubitmi, smädných a hladných s nevymenenými plienkami čakať na milostivú smrť? Tam ale platí nezabiješ, zabíjame predsa len v mene kráľa, alebo ideológie! V mene kríža, polmesiaca, čistej rasy, sociálnej rovnosti zahynulo koľko ľudí len v našich čerstvých historických pamätiach? Čo sa pamätám, takmer nepretržite v každom roku prebehli aspoň 3 konflikty pri ktorých hynuli ľudia.

Ženám netreba zákazy, nie sú výtvorom diabla, aby nemali cit a srdce a nevedeli sami chrániť plod, čo nosia v sebe. Ony nemajú právo na výhradu vo svedomí, keď rozhodujú o vlastnom živote? Ony sa z hriechu zodpovedajú rovnako ako každý iný. Keby to tak nebolo, nemá kto za život pochodovať. A my, chlapi (aj tí v sukniach, čo môžu mať deti len tajne) do toho nemáme čo kecať. Vytvorme ženám domov, pocit istoty, budú sa na deti tešiť. Nestretol som totiž žiadnu, čo by raz nechcela mať deti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zoznam káuz sa prepáčiť nedá a my nezabudneme, znelo na námestiach

Druhé výročie vraždy Jána a Martiny si pripomínali tisíce ľudí.

Pozrite si čiernobiele fotky zo zhromaždení v Bratislave

Na pódiu sa rozrečnili herci aj predstavitelia cirkví.

Komentár Zuzany Kepplovej

Dva roky po vražde: Kuciak je príbeh väčší ako Slovensko

Vraždy z Mače boli domáce násilie, o ktorom sa patrilo hovoriť.


Už ste čítali?