Pod Kriváňom k obedu

Autor: Igor Hornak | 1.9.2013 o 14:45 | (upravené 7.9.2013 o 6:22) Karma článku: 16,34 | Prečítané:  18960x

Už teda neviem. Z obalu sa na mňa usmieva slovenský štátny znak. Na rube nalepený EAN ale nezačína 858. A pre tých, čo nejaké kódy skúmať nechcú, je napísané krajina pôvodu Nórsko, trikolóra s dvojkrížom ale hlása „Slovenský výrobok“.

losos2.png

Nič proti výrobku, zprudka osmahnutý losos bol základom nášho nedeľného obeda. Prílohy – španielsky špenát Bonduelle a zemiaky, okrúhlučké, jeden ako druhý, lokálne - rakúske, kúpené v Kittsee.

losos1.png

Aj náznak tvrdenia, že jeme niečo slovenské snáď s výnimkou bryndze kúpenej vo farmárskej tržnici je hlúposť. Nepestujeme ani základné potraviny, mládež už nechodí na zemiaky, v ktorých sme boli veľmocou. Kuratá a bravčové sú všetko z cudziny, vajcia slovenského pôvodu by museli byť vybraté z orlieho hniezda. Sme akurát experti na repku olejnú – dotovaný produkt únijného šialenstva o znižovaní závislosti na fosílnych palivách. Dovážame dotované potraviny, ktoré dotujeme bailoutami južných krajín. V cenách potravín nakupujeme naftu kamiónom, platíme diaľničné mýta a nakoniec aj tie kamióny, aby sa k nám potraviny vôbec dostali. Riadime sa kvótami vymyslenými za stolmi eurobyrokratov. Celá euroidea je založená na dotáciách: platíme nezamestnaným, za to, že nerobia a dotujeme pôdu, na ktorej nič jedlého nerastie. Keď sa ale susedovi urodí viac čerešní, chceme od neho, aby nám dal bloček z registračnej pokladne – preháňam. Na tržniciach sa namiesto potravín predávajú hlavne čínske handry. Padnuté na hlavu.

Ministerstvo s angličtinárom na čele volá po Slovenských výrobkoch v obchodoch. Slovenský výrobok musí mať 75% pôvodu na Slovensku. Podľa tohto ministerstva má byť do roku 2020 80% potravín domáceho pôvodu. Výrobky to splnia ľahko, 75% bude tvoriť jeho obal po tom, čo potravinu prebalia na Slovensku. Hoci nemáme more, budeme mať slovenské lososy, slovenskú tropickú papáju aj muškátový orech ale aj slovenské zemiaky vypestované v Egypte.

Na vojne sa hovorilo: čo nespraví puška, spraví tužka. Keď boli výsledky strelieb mizerné, vo výkazoch ich umne opravili. Čo sa na vojne naučíš...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?