Rakovina

Autor: Igor Hornak | 25.8.2013 o 9:50 | (upravené 25.8.2013 o 9:57) Karma článku: 10,60 | Prečítané:  1932x

Priamym spúšťačom pre napísanie tohto článku bol článok Jany Shemesh, "Noa". Asi to ale vrie vo mne už dlhšie. Článkov s témou rakoviny, utrpenia, ktoré prináša pre chorého aj jeho blízkych je veľa. Píšu chorí aj príbuzní tak, ako sa utiekajú ku každej nádeji, lebo naozaj nikto nie je osamelejší, ako trpiaci. A kto s nimi nesúcití, nie je asi ani človekom.

Prečo bol článok Noa spúšťačom? Asi pre negatívnu energiu, ktorú z neho cítim. Noa pociťovala osobný problém, ktorý riešila s pomocou guru. Ten jej zrejme pomohol, ako autorka píše: Noa žiarila, ako jej hovorilo okolie, schudla, cítila sa dobre, usporiadala si vzťahy s príbuznými. To je vari malo? Niekto jej poradil ako zlepšiť svoj život, jeho kvalitu. Potom ale Noa dostala rakovinu, namiesto lekára vyhľadala zase guru s otázkou, ako vysvetlí, že dostala rakovinu. Guru na to nemal odpoveď.... a jej nechcel alebo skôr nevedel pomôcť.

Nikto spoľahlivo nevie, prečo niekoho rakovina postihne a iného nie. Nesúvisí to ani s jeho dobrotou, či chamtivosťou, rakovina nie je za trest. Aj fajčiari a pijani sa vedia dožiť vysokého veku a mladí zomierajú jogíni a vegetariáni (postihla ma strata takého priateľa). Jasné, stres, intoxikácia karcinogénnymi látkami či expozícia voči rakovinu vyvolávajúcim faktorom a genetická predispozícia. Medicína už možno pozná niektoré mechanizmy vzniku, nevie mu ale predísť a stále rieši najmä následky. Preto myslieť si, že niekto žije zdravo, je vyrovnaný, myslí pozitívne znamená, že nedostane rakovinu, je asi ten najväčší optimizmus. A človek, ktorý k takémuto životu vedie, či je to fitness tréner, učiteľ jogy, či šerif trampskej osady určite za to nenesie zodpovednosť. Pýtať preto vysvetlenie od guru, prečo Noa dostala rakovinu, prípadne sa dovolávať akejkoľvek jeho zodpovednosti je … čudné. Rovnako zlé, ako obviňovať seba a ani to už nikomu nepomôže. To netvrdím, že za vznikom rakoviny, alebo iných vraždiacich chorôb u disponovaného jedinca nemôže stáť človek, napríklad dlhodobý vystavovaním podriadeného stresu a útlaku na pracovisku.

Guru bral za svoje rady peniaze. Ľudia za svoju prácu peniaze berú a čím sú žiadanejší, tým poberajú peňazí viac. Tak ako iní zabávači, počnúc futbalistami, končiac primitívnymi televíznymi celebritami. Zarábajú si totiž na chlieb každodenný, obetujú svoj jedinečný čas a život, musia dať jesť deťom aj kúpiť si lieky. Ľudia ich platia, lebo majú pocit, že im ich služba prináša úžitok, ktorý je väčší, ako bolesť nad stratenými peniazmi. A tento guru podľa napísaného nebol šarlatán. Pozor ale na šarlatánov, ktorí vám ponúkajú rakovinu vyliečiť a vzbudzujú ničím nepodložené nádeje. To je iná kapitola a tam by mal dopadnúť zákon. Stotožňujem sa s týmto názorom.

Prečo klikám článkom ľudí priamo, či nepriamo postihnutých rakovinou na karmu? Robil som to podvedome, ale „Noa“ ma donútila sa nad tým zamyslieť. Klikám preto, že ich chcem povzbudiť v ich boji. Klikám, lebo nechcem, aby boli sami, nikto nie je viac sám, ako chorý. A klikám, lebo mám strach, bojím sa a možno si myslím, že si tým kliknutím vymodlím sám imunitu. Človek je v skutočnosti dosť sebecký tvor, aj keď je to práve človek, ktorý sa je schopný priniesť najväčšie obete pre ostatných. Lipnem na živote, aj keď občas nadávam, že ma to nebaví. Je to hrubé rúhanie, musím sa tešiť z každého dňa, ktorý mi je daný. Život môže byť ťažký, ale aj tak je ho nádherné žiť. A bojovať, neviem, či mám v sebe pokoru povedať „Pánboh dal, Pánboh vzal“.

A chorým odkazujem, píšte. Budem to čítať a súcitiť s vami aj klikať na karmu. Aj keď ste v svojom boji sami, sme tu všetci s vami.

PS: Ako rodina každý mesiac prispievame Dobrému Anjelovi aj narcisy na deň rakoviny nosíme hrdo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?