Sa z tej korektnosti nepo...

Autor: Igor Hornak | 1.8.2013 o 10:25 | (upravené 1.8.2013 o 12:38) Karma článku: 25,01 | Prečítané:  5697x

Zverejnenie informácií o obsahu vrecka jedného ministra rozprúdili debatu o súkromí potentátov, o bulvárnosti denníka SME, kritike pisálkov, že sa spreneverili svojej povinnosti písať slušne, odborne a korektne. Naopak, redaktori SME pristúpili k prípadu maximálne zodpovedne a profesionálne a nescenzúrovali informáciu prvoradého verejného záujmu.

Nezanedbateľná hotovosť vo vrecku, dobre, to ešte nič neznamená, ale to vyjadrenie ministra, že nemá rád karty? Ako, vieme, platba kartou je vystopovateľná na rozdiel od hotovosti. Preto obmedzil štát platenie faktúr v hotovosti a aj hotovostné platby fyzických osôb, lebo sa predpokladá, že kto platí veľké sumy v hotovosti, má čo skrývať. Nie je práve to boj proti korupcii a praniu špinavých peňazí? Úplatok vám nikto nepošle na „bežák“. Ano, nie je to zase šialená suma. Nosil ale ten človek všetku svoju hotovosť vo vrecku? Netuším, je to ale práve hotovosť, čo poslala Ratha v Čechách do basy.

Viagra a prezervatív na ceste, na ktorej sa vybavujú krstiny pre vnučku. Áno, správny vojak ide do boja vyzbrojený, nikdy nevie akého nepriateľa stretne. A na ceste medzi ministerstvom a farou číhajú naozaj veľké riziká. Dúfam, že nie tie baby, čo stávali pri Seredi pod mostom. Indikuje to, že minister mohol aj klamať? Môže vôbec minister klamať? Fuj, na to ani nepomyslím. Stretáva sa minister so šľapkami? Ministri sa oboznamujú so štátnym tajomstvom, aká je záruka, že v ošiali niečo nevytára?

Bol som medzi prvými, čo som napísal, že mi v zásade nevadí, keď sa minister odvezie služobným autom so služobným šoférom vybaviť si súkromnú vec, dali sme mu zodpovednosť a moc aj nejaké funkčné pôžitky k tomu.

Je mi srdečne jedno, čo si robia súkromné osoby vo svojich alebo cudzích spálňach, aké majú majetky a ako ich získali. Nie ale verejní činitelia. Tí, čo hovoria o princípe, nebojte sa. O obsahu vašich vreciek nenapíše nik. Minister je ale osobou verejného záujmu práve pre tú zodpovednosť a moc, ktorú sme mu zverili. Ak mu vadí, že sa na verejnosti prepiera, čo nosí vo vreckách, má možnosť tú zodpovednosť vrátiť. Môže len získať a s ním aj táto krajina. Je to aj Vaša krajina.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?