Kladivo za 150 EUR? Buďme vlastenci!

Autor: Igor Hornak | 7.5.2013 o 11:03 | (upravené 2.6.2013 o 21:07) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  1021x

Stará múdrosť vraví, že ľudia aj národy začnú konať rozumne až potom, čo vyčerpajú všetky ostatné možnosti. Rozumný a súdny človek krúti hlavou nad predraženými tendrami, obstarávaní zjavných zbytočností, vyraďovanie ešte nových zariadení a ich náhradou novšími a drahšími. Nechápe, načo je dobré obstarávať to povestné „kladivo za 150 EUR“. Keď je ale niečo už zjavne nezmyselné, musí to mať zmysel. Nie, tu nejde o bohapustú zlodejinu, zdanlivé masové rozkrádanie je najvyšším národným záujmom s hlbokým ráciom.

 

Podľa štátneho rozpočtu upraveného k 31. marcu majú tvoriť príjmy štátneho rozpočtu vnútorné zdroje štátu 10,4 (všetky dane, pokuty, dividendy zo štátnych podnikov) a transfery z EU 3,7. Všetko v miliardách, dobre sa to počíta. Aby bol obraz hospodárenia úplný, treba k tomu ešte treba pridať takmer trojku miliárd rozpočtového deficitu, aby sa pokryli výdavky vo výške 17 miliárd. Eurofondy treba vyčerpať, lebo neprežijeme. Čerpanie eurofondov je najvyšším národným záujmom. Čo na tom, že sa za ne nevytvorí protihodnota, čistiace vozidlá na údržbu zopár kilometrov dedinskej cesty, weby za 8,5 milióna EUR, keď rovnaké predtým fungovali za pár stovák tisíc. Prečo platiť za rozšírenie národnej taxonómie profesií o bryndziara, cediča žinčice, vybíjača krbcov, či údiča črpákov 25 mil. EUR, keď nám bratia Češi ponúkli ich zadarmo. Myslím, že nevyužitý kód „strakonického dudáka“ by sme prežili. Je to paradox, ale čím nižšia úžitková hodnota obstaraná, tým viac hodnoty pridanej a DPH a dane z príjmu zaplatenej. Mimochodom, aj to bol dôvod, prečo musela byť daň zvýšená, všetci statoční národní podnikatelia tie dane s nadšením hrdo zaplatia. Jasné, že tí statoční hrdinovia, ktorí takto pomôžu národu obrať Európsku úniu, si zaslúžia odmenu. Tí statoční tie peniaze predsa nechcú pre seba. Postavia za ne biznis centrá, nové zjazdovky, dajú prácu robotníkom na svojich vilách, či pri podkladaní špalíkov pod kolesá ich private jetov. Aj na zábavu masám na nových futbalových štadiónoch, ba aj na KHL bude. Nebojte, EU to bolieť nebude. Tie Eurá pre Slovensko, zaplatené za večné sľuby vernosti krvou podpísané pod Lisabonskými či Libanonskými zmluvami, dočasnými aj trvalými eurovalmi, sú ešte teplé, chrumkavé priamo z rotačiek Eurotlačiarne. Nikoho v Bruseli nič nestoja, tlačia si peniaze na platy, tak pár EUR navyše predsa nikoho nezabije.

Novinári, nepíšte o predražených tendroch. Odporná opozícia, nedávajte trestné oznámenia za pochybné pomoci, zachovajte sa ako vlastenci. Robili by ste poväčšine to isté aj s tými istými. Neúspešní v tendroch, nežalujte to tomu úbohému Úradu pre verejné obstarávanie, nezáviďte. Asi nie ste dostatočne spoľahliví, dodali by ste štátu za tie obrovské peniaze protihodnotu a spôsobili množstvo problémov. O majetok sa predsa treba starať. Apelujem na vaše vlastenectvo.

Vy, čo ste prispeli odovzdaním dôchodkových úspor z 2. piliera, buďte šťastní. Vaše peniaze sa použijú pri spolufinancovaní tých investícií. Nechápete, že „z krízy sa môžeme len prenivestovať“? Žijeme veľkú dobu, chce od nás sebazapieranie a obete. Za Vlasť, za Boha, za Národ. Veď tie peniaze sa len prerozdelia iným ľuďom, ktorí ich využijú lepšie – elite národa. Aj ja som pripravený pomôcť. Osobne sa zaväzujem vypracovať tak nezmyselný projekt, že umožní vyvariť veľa zdrojov. Dám aj vopred písomne, že nič nedodám, alebo len tak naoko. Výkazy, preberacie správy a protokoly samozrejme budú sedieť do bodky. Je to zúfalé, čo všetko táto vláda musí podniknúť, aby dala najesť tejto ťažko skúšanej krajine.

EU sa z úžasnej myšlienky stala pre národy katastrofou. Sloboda, ktorú mala obyvateľom Európy priniesť sa zmenila na neslobodu a nespravodlivosť. Efektivitu voľného obchodu nahradili regulácie zabíjajúce obchod a podnikanie. Najhoršou zbraňou masového ničenia je ale centrálne prideľovanie EUR, ktoré je hlavnou príčinou tejto krízy. Vznikla závislosť krajín a ich vlád, ktoré vo vidine ďalších pomocí, podpíšu za svoje krajiny akýkoľvek záväzok ako narkoman vraždiaci za ďalšiu dávku cracku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?