Máj, symbol lásky a jari

Autor: Igor Hornak | 30.4.2013 o 14:56 | (upravené 18.7.2013 o 13:18) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  351x

Čo si to len ten Ľudo dovolil. Toto je moja frajerka, pred jej domom staviam máj len ja. Už roky. Mám to síce ďalej, on je toť len cez kopec, ale ja som to žiadny rok nevynechal. Tá frajerka je moja, aj máj musí byť môj, čo by som mu ho i zrezať mal. A má pravdu.

 

Kto by sa už dnes unúval písať programy. Kto by už pripravoval ideologické východiská, strategické plány, programové tézy, rozpočtové dopady, akčné plány opatrení a potrebných zmien zákonov. Načo, stačí častušku zaspievať, ženám k MDŽ, ku dňu matiek, detí, otcov, vnúčat, frajeriek, svokier... Zopár vtipov prehodiť, podľa možnosti lascívnych. A ty volič, v rozkroku podráždený, voľ. Postačuje prvá signálna sústava, a čím ju jednoduchšie podráždiš, tým si väčší kanec. Mečiar napĺňal štadióny, technológiu, know how, sponzorov a akcionárov odovzdal aj s voličmi.

Ak už pravicová reformná strana, strojiteľka nášho hospodárskeho rastu, prijatia do EU, NATO presedlala na lichotenie žienkam, vykrúcanie v tanci, štípanie do zadkov a hranie futbalu s chlapmi v krčmách, je to stratené. Pravica je ešte v horšom stave, ako som sa obával. Ak už to aj pravica vzdala a rezignovala s vedomím, že bežný človek v skutočnosti netúži po väčšom blahobyte, ale uspokojí sa aj s tým, keď mu niekto len spríjemní znášanie biedy?

Dobre mládenci spravili, že Ľudovi Kaníkovi máj zrezali. Chlapci pravicoví, späť za vaše excely, hútajte, modelujte, navrhujte. Pracujte v parlamente, podávajte návrhy a nesťahujte ich, je len zodpovednosť väčšiny, keď ich nepríjme. Chodievaj od domu k domu, vysvetľujte vaše pravdy jednoducho ale s jasným obsahom.

Pracujte ako strana, nie ako ľudová platforma s ľudovou zábavou stavania májov. Na máje tu má monopol niekto iný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?