Technológia

Autor: Igor Hornak | 17.11.2014 o 21:20 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  241x

Je to technológia, čo rozhoduje o úspechu. Koľko ľudí a ako rýchlo vydlabe z kmeňa kanoe, koľko metrákov obilia vyrveme z hektára poľa aj koľko terabajtov natlačíme do jedného čipu. Dnes ale o inej technológii, technológii demonštrácií, ktorá bola dnes 17.11. na námestí SNP zvládnutá fantasticky.  

Nie je jednoduché zvládnuť demonštráciu. Dav je ľahko ovplyvniteľný (chovanie a psychológiu davu popisuje kopec literatúry), napriek tomu, že dav bratislavský, čo príde oslavovať 17. november patrí medzi tie kultivovanejšie.

Demonštrácia musí mať dramaturgiu, nesmie trvať pridlho aby nenudila, musí gradovať, obsahovať to, čo moderátor v televízii musí stále živiť floskulou “zostaňte s nami!”

A nesmie urážať. Žiadne urážlivé slovo na oponenta, (diskreditujúci citát, alebo opísaný čin je naopak prípustný). Ako má jasný začiatok, musí mať aj presný koniec, to čo sa udeje po ňom, už organizátorov k ničomu nezaväzuje.

Parlamentní poloblázni tých anarchistov zvládli – to sú označenia organizátorov aj nás v dave z opačnej strany. Hmmm, tiež technológia, trochu zastaralá (možno na ich mítingoch funguje): urážať a znevažovať. Technológia z čias VUML a straníckych školení použitá už proti Charte 77. Nové vetry zo starých rití nezavejú. Ich svet je zastaralý. 

Idey sa niekedypresadzujú ťažko, technológia ale spravidla víťazí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Všetci Bielorusi vrátane mňa sa boja vojny s Ruskom

Naša dotovaná diktatúra sa blíži k svojmu koncu.

DOMOV

Šéf Rady RTVS: Miku sme si nezavolali pre politické tlaky

Gallo za zasadnutím podozrenia o ovplyvňovaní nevidí.

EKONOMIKA

Diaľnica na Trnavu sa môže rozšíriť na osem pruhov

Definitívne riešenie povie minister dopravy.


Už ste čítali?