13% nie je hanbou Slovenského voliča

Autor: Igor Hornak | 27.5.2014 o 11:15 | (upravené 27.5.2014 o 12:48) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  451x

Síce neoslňujeme v testoch PISA v disciplíne pochopenie prečítaného textu, ale vo využití informácií pre praktické rozhodnutie sme teraz zažiarili. Takmer celých 83% našich oprávnených voličov sa zachovalo racionálne. Keby sme to tak vedeli v národných voľbách, ale to už je iná téma.

Stačí jednoduchý výpočet: 13 / 751 = 1,73%. Tak tým neovplyvníte nič. Nečudo, že Európsky parlament je len akýmsi konzultačným orgánom Európskej komisie (ak neveríte pozrite http://www.europarl.europa.eu/portal/sk) a celý kšeft prebieha niekde inde.

Na Slovensku vlastne žiadne Eurovoľby neprebehli. Nezachytil som, žeby niektorý z kandidátov prevetrával akúkoľvek veľkú Euro-tému, kvóty žien vo vedúcich funkciách ani ďalšie dávky politickej korektnosti mi už nechýbajú. Tzv. veľké EU témy sú mi popravde ukradnuté, dostala sa na samovražednú trajektóriu byrokracie, sebachvály, papalášstva a elitárstva, rozkrádania a nadnárodnej korupcie (čo iného sú Eurofondy, hlavný motív slovenského Európanstva?). Úroveň voľného pohyby osôb mi postačuje, sloboda pohybu tovarov a služieb je iluzórna a zabezpečujú ju nadnárodné firmy, bez ohľadu na EU. Mimochodom, obchodovalo sa medzinárodne a ľudia cestovali a usádzali sa v cudzích krajinách už dávno, (ak sme náhodou nemali vojnu, dosť bežný to jav v minulej Európe). Apropo, čo tak téma spoločnej obrany, keď už sa tvárime ako štát? Putin si z nás robil srandu...

Ja som v Eurovoľbách voliť bol, volil som ale o čiste domácej téme. Bol som voliť proti SMERu a všetkému, čo reprezentuje. Od nakladačky v župných a prezidentských voľbách do tretice všetkého dobrého. Tento štát mi ani o inom voliť neumožnil už samotným volebným systémom založeným na stranách, nie na osobách. Napríklad som si musel vybrať medzi Oravcom a Kravčíkom, hoci by som ich zakrúžkoval oboch, keby neboli na 2 kandidátkach.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?