Z Tešedíkova Pered nebude

Autor: Igor Hornak | 17.10.2013 o 8:30 | (upravené 28.1.2014 o 22:20) Karma článku: 11,77 | Prečítané:  704x

Napriek tomu, že si to v referende želali 2/3 zúčastnených. (povodne som uviedol jeho obyvateľov - oprava autora) Štát si zmenu názvu neželá a hotovo. Ďalšia to facka slobode občana, ktorý už nie je majiteľom štátu, naopak, stal sa majetkom štátu.

Ako Bratislavčanovi, musel som použiť Google maps, aby som Tešedíkovo našiel, mi je srdečne jedno, ako si svoju dedinku nazvú jej občania. Ak si zmenia jej názov, je to ich vec. Sami budú mať „pakáreň“ so zmenou dokumentov, so zápismi v obchodnom registri aj s tým, že na čas ich Google nenájde (ten bude ale zo všetkého najrýchlejší). Pre moloch supernadradeného štátu sa ignoruje vôľa občanov už aj v tak celospoločensky bezvýznamnej veci, ako si nazvú svoju obec.

Kamoška sa mi posťažovala, že nájsť si prácu v cudzine s priezviskom ...ová je asi o 30% ťažšie, ako s jej krásne znejúcim európsky jazykovo neutrálnym a výslovnosťou neskomoliteľným menom jej otca. Lebo zase sa nejaký štát stará do tak pre jeho fungovanie bezvýznamnej veci, ako či sa moja kamarátka volá … alebo ...ová. Výsledkom nakoniec bude o Slováka menej, a možno o Maďara viac (obľubená finta tých, čo si chcú zmeniť priezvisko je zmeniť svoju národnosť). Zato štátny absurdistan má vo svojej agende vážnu tému, že z rodného čísla by sa nemali dať určiť osobné údaje ako vek a pohlavie.

Štát sa už mieša do všetkého a v skutočnosti nevie vyriešiť nič. Naopak, postupne pripravuje rozumných, zodpovedných a slobodných ľudí o ich samostatnú schopnosť starať sa o svoje veci. Namiesto riešenia problémov núti občanov hľadať kľučky v zbytočných pravidlách štátu, ktorých účelu už naozaj zdravým rozumom porozumieť nemožno. Shutdown na teba!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?