Šmejdi

Autor: Igor Hornak | 2.10.2013 o 14:35 | (upravené 28.1.2014 o 22:21) Karma článku: 12,37 | Prečítané:  1151x

Je skutočne dobre, že sa útočí proti šmejdom, proti ich predajným taktikám a praktikám. Je skvelé, že občianske iniciatívy, ba aj univerzity tretieho veku venujú týmto podvodníkom pozornosť. Že si konečne niekto všíma ich vymáhanie súhlasu, nátlak, vydieranie, klamstvá a podvody. Proti týmto šmejdom sa človek obrániť ešte dokáže. Čo ale s tými skutočnými šmejdami, čo nám ponúkajú brak s názvom štát?

To nemusíme byť ani dôverčiví dôchodci, a šmejdi nám neustále nanucuje výrobky a služby. Kúpte si dôchodok, kúpte si diaľnice, zdravotnú starostlivosť, bezpečnosť, „istoty“, najfantastickejší štát s najkrajšou vlajkou a dvojkrížom na Matre, Tatre, Fatre aj s ich .... futbalovou reprezentáciou. Skutočná kvalita výrobkov a služieb toho štátu ale zďaleka nezodpovedá kvalite hlásanej v predvolebných sľuboch a smejúcich sa z bilbordov. O ich mnohonásobne predraženej cene ani nehovorím (viď garantovaná cena plynu od SPP, krádež súkromných dôchodkov štátom, či možnosť platiť diaľničné mýto palivovými kartami za 75 000 000 EUR). Cena, ktorú za ne štátu zaplatíme sa stráca vo vilách, jachtách a súkromných biznisoch šmejdov a je jedno, či predávajú dezorientovanému dôchodcovi hyperturbošpecial vysavač, alebo občanovi bombasuperplus zdravotníctvo. Ani s exekúciami platieb za ten šmejdovský tovar šmejdi nijak neváhajú. Ten štát, čo nám šmejdi podvodom vnucujú je v skutočnosti neznačkový brak.

Čo radšej tak používať pri nakupovaní mozog a vždy si uvedomiť, že zadarmo sú len sľuby? Čo si tak uvedomiť, že nie je rozdiel medzi podpisom zmluvy so šmejdom a odovzdaní moci politikom, len preto, že sľubujú niečo zadarmo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?