Česť cennejšia ako život

Autor: Igor Hornak | 25.7.2013 o 12:10 | (upravené 13.10.2013 o 13:55) Karma článku: 12,89 | Prečítané:  775x

Akonáhle sa dostaneš do funkcie, stávaš sa nedotknuteľný, nekritizovateľný. Akékoľvek kritika za zlyhanie je okamžite považovaná za útok na česť.

Túto krajinu betónuje súdny systém, chrániaci do roztrhania tela česť potentátov. Akákoľvek kritika sa prekvalifikováva na útok na dobrú povesť a česť funkcionára. Na kritizujúceho, novinára, aktivistu, sťažovateľa okamžite dopadá bremeno žaloby v násobkoch stotisíc EUR. Podstatne viac, ako odškodné pri strate života. Každá kritika, oprávnená či neoprávnená sa samozrejme dotkne dobrej povesti, takže súd žalobcovi často vyhovie. Vo výsledku tak odradí potenciálnych kritikov a betónuje neschopných, skorumpovaných a impotentných vo funkciách. Nakoľko platí pravidlo, že po čase je každé miesto obsadené niekym, kto naň nestačí, inak by boli jeho schopnosti odmenené služobným postupom do vyššej pozície, štát budú riadiť len neschopáci.

Ak si správne vykladám výroky súdov o priznaných odškodných za pošramotenú povesť, česť je cennejšia ako život. Ak súdy majú pravdu, tak by si mali mnohí tí, čo sa po súdoch domáhajú ochrany svojej cti, priložiť k sluche revolver. Možno by tým svoju česť zachránili.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?