Kde urobili súdruhovia chybu?

Autor: Igor Hornak | 28.6.2013 o 7:06 | (upravené 28.6.2013 o 7:20) Karma článku: 18,73 | Prečítané:  1224x

V tomto roku 350 miliónov, v budúcom 1 miliarda. To sú čísla v eurách, ktoré sumarizujú očakávané výpadky na daniach a odvodoch. A to napriek ich drastickému zvýšeniu, odvody sa už platia z takmer každého príjmu a zdanenie samostatne zarábajúcich osôb sa zvýšilo priam drasticky.

Výhovorky na neschopnosť a rozhádanosť zlepenca tu už neplatia. Ani na krízu sa príliš vyhovárať nemožno, už sme si na ňu zvykli a biznis sa prispôsobil. Štáty, ktoré sa nebáli reformovať, znižovať dane sú na tom podstatne lepšie a nie je to len malé Lotyšsko. Chyba je čiste interná a to v zásadne zlom koncepte uvažovania: Kto je najväčší zamestnávateľ? Veľké firmy, cez dotácie a daňové úľavy ich podporíme. Oni nám za to zamestnajú ľudí a my budeme pred národom fešáci. Veľké firmy sú nam aj často blízke. Veľké firmy ale síce na Slovensku vyrábajú, ale náš trh je pre nich primalý, preto väčšinu produkcie vyvážajú. Komu a kde platia dane? Kde vezmeme na to peniaze? No predsa ich zoberieme tým ľuďom. A ľudia, keď nemajú peniaze urobia 2 veci – zanadávajú si a uskromnia sa. Nebudú kupovať a slovenské biznisy, ktoré im poskytujú služby a tovary tiež nezarobia a napriek vyšším daniam zaplatia menej. Mnohé pokrachujú a vyhodia zamestnancov. Čoskoro už nebude ani na uplácanie veľkých zamestnávateľov. A tí z menších podnikateľov, ktorí ešte dokážu generovať tržby, tiež radšej utečú do cudziny - nevážil sis mne, po žních půjdu k Turkovi.

Ten náš slovenský národný socializmus krachuje. Ani súdruh Karol Bacílek, generálny tajomník ÚV KSS v rokoch 1953 až 1963, ktorý v jednom zo svojich prejavov povedal: „Súdruhovia, robíte to dobre, robíte to pre seba, robte to ďalej“, by vás za ten výkon nepochválil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?